در زمان قدیم از خودکار حرارتی گلدوزی برای نوشتن روی سنگ ها استفاده می کردند

از کوچکترین و با بهترین نوک خودکارهای نمدی برای نوشتن روی کاغذ استفاده می شود. نوک نمدی های متوسط اغلب توسط کودکان برای رنگ آمیزی و نقاشی استفاده می شود.

انواع بزرگتر که اغلب به آنها “نشانگر” گفته می شود، برای نوشتن در اندازه های بزرگتر، اغلب روی سطوحی غیر از کاغذ مانند جعبه های راه راه و تخته های سفید استفاده می شود.

برای نوشتن روی تخته‌های سیاه از خودکار حرارتی گلدوزی تخصصی که با نام‌هایی مانند «گچ مایع» یا «نشان‌گرهای تخته سیاه» یاد می‌شوند، استفاده می‌شود.

نشانگرهایی با نوک پهن و جوهر روشن اما شفاف، به نام هایلایتر، برای برجسته کردن متنی که قبلا نوشته یا چاپ شده است استفاده می شود. خودکارهایی که برای کودکان یا برای نوشتن موقت طراحی شده اند (مانند تخته سفید یا پروژکتور بالای سر) معمولاً از جوهرهای غیر دائمی استفاده می کنند.

نشانگرهای بزرگی که برای برچسب زدن کیس های حمل و نقل یا سایر بسته ها استفاده می شوند معمولاً نشانگرهای دائمی هستند.

قلم قلم مو قلمی است که نوک نوشتن آن شامل یک قلم مو کوچک است که با جوهر از یک مخزن جوهر مایع تغذیه می‌شود، مشابه آنچه در قلم‌های فواره‌ای و قلم‌های رولربال استفاده می‌شود.

 

قلم‌های قلم مو ممکن است دوباره پر شوند یا یکبار مصرف، و ممکن است از جوهر پایه آب یا ضد آب استفاده کنند. مهم‌ترین تفاوت عملکردی قلم‌های قلم مو با قلم‌های نمدی، انطباق بسیار بیشتر نوک آن است.

قلم‌های قلم مو جایگزین واضحی برای قلم‌های جوهر برای خوشنویسی چینی و خوشنویسی ژاپنی هستند، اما اکنون معمولاً در سایر اشکال خوشنویسی و هنرمندانی مانند تصویرگران و کاریکاتوریست‌ها نیز استفاده می‌شوند. جذابیت اصلی این قلم ها برای چنین هنرمندانی این است که در پاسخ به تغییرات کوچک در فشار اعمال شده، تغییرات زیادی در عرض خط ایجاد می کنند.

قلم، جمع استایلوس یا قلم، ابزاری برای نوشتن است که از جوهر استفاده نمی‌کند، بلکه عمدتاً با ایجاد خراش یا فرورفتگی در سطح نوشتار، علامت‌ها را ایجاد می‌کند. به این ترتیب، نوک اغلب به سادگی از یک نقطه فلزی تیز تشکیل شده است.

از این ابزارها برای انواع دیگر علامت گذاری به جز نوشتن و برای شکل دادن یا کنده کاری در سفال نیز استفاده می شود. کلمه قلم همچنین به لوازم جانبی کامپیوتری به شکل قلم اشاره دارد که برای دستیابی به دقت بیشتر در هنگام استفاده از صفحه نمایش لمسی نسبت به حالت معمول با نوک انگشت استفاده می شود. محصولاتی در دسترس هستند که یک نوک توپ را در یک انتها و یک قلم صفحه نمایش لمسی در سمت دیگر ترکیب می‌کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما